16. 5. 2013 Sokol Radnice B vs Město Zbiroh B 9:3 (3:1)

Další dohrávka a další přestřelka s vítězným koncem....

Podmáčené hřiště zamezilo konání tohoto duelu v řádném termínu, a tak se oba manšafty dohodli na čtvrteční dohrávce. Oproti minulému utkání jsme neměli k dispozici tak široký kádr, chyběl Bušek, Spal i Spurný, přesto se podařilo navázat na gólové hody. Bilance 17ti vstřelených branek ve dvou zápasech, nemá v našem účinkování v okresním přeboru obdoby.

Tentokrát jsme nic neponechali náhodě a od začátku byli lepším mužstvem. První možnost měl v 7. minutě Tomáš Buchanec, jeho hlavičku vytáhl brankář na roh. Toho se ujal Procházka, přetaženým balónem vyhnal Esterku až na druhou stranu hřiště, ten odtud poslal výborný centr, který proměnil v gól netradiční hlavičkář Paleček, 1:0. Už po minutě hry vystihl Cozl špatnou rozehrávku hostí, brankář v tísni nakopl míč do něj a Jiří postupoval sám na branku, 9.minuta 2:0. Předvedli jsme tedy úplně opačný úvod než proti Rakové a doufali, že to tak půjde i dál.

Ovšem Zbiroh podnikal po našich nepřesnostech rychlé výpady vpřed, jeden z nich hasil pan Dan Buchanec za cenu faulu, žel bohu ve velkém čtverci, takže následovala penalta. K té se postavil zaskakující brankář Staněk a proměnil, 12.minuta 2:1. Nepoučili jsme se a o chvilku později postupoval útočník sám na Spěváčka, ten však bravurně zasáhl a zabránil velké nepříjemnosti, neboť promrhat v takové rychlosti dvougólový náskok, to by bylo na ručník. Dále už se hrálo spíše na polovině soupeře, hbitý Habr větral jeho levou stranu a všemožně se snažil cpát balón do vápna na volné spoluhráče, bylo z toho několik spíše rugbyových kopů a nedůrazných hlaviček, až do 28. minuty, kdy náš rychlík oslovil Tomáše Buchance, ten sám proti Staňkovi nezaváhal, 3:1. Další šance se nepovedlo proměnit ani Esterkovi, či důraznému Cozlovi, ani střela Palečka neměla k brance daleko, málo platné, stav se již do poločasu neměnil.

Kromě krizové desetiminutovky, kdy nám soupeř vstřelil branku a měl možnost i ke srovnání, se dá říct, že jsme byli lepším týmem a proměnit některé šance, mohlo být skóre z naší strany o hodně vyšší.

Po pauze se opět podařilo vstřelit brzkou branku, která určila další vývoj duelu. Procházka našel přesným pasem z půlky hřiště Cozla a ten zametl míč pěkně k tyči, 53. minuta 4:1. Hlad po gólech našemu mužstvu nechyběl. O deset minut déle střílel Paleček, míč lízl obránce hostí a ten zapadl do šibenice, 5:1. To již bylo víceméně jasno, že tři body zůstanou opět doma. O to více, když se štírek Esterka prokličkoval přes několik protihráčů, přesně nacentroval na naběhnutého T. Buchance, který hlavou zavěsil, 6:1.

Poté se také ukázal soupeř, kdy přečíslení dva na jednoho hasil včasným vyběhnutím Spěváček. Poté došlo ke střídání, kdy Dana Buchance vystřídal Jarda Körner a Esterku Melichar. Minutu na to se pěknou kličkou do vápna uvolnil Habr a osamocen střílel přesně, skóre již narostlo na 7:1. Bohužel jsme nedokázali držet koncentraci po celý zbytek duelu, po faulu Palečka, který vyfasoval žlutou kartu se hostům povedlo snížit na 7:2. V brankostroji pokračoval Tomáš Buchanec, který skóroval po Palečkově rohu, 8:2. Hosté zanedlouho korigovali na 8:3 a tečku za duelem udělal přesnou ranou v 85. minutě Kučera, 9:3. Utkání se již dohrávalo, za zmínku určitě stojí vyložená možnost fešáka Jana Pižgy, který však v pozici, kdy stál sám před brankářem, selhal.

Duel nabídl divákům to, co se od fotbalu vyžaduje, tedy branky. Náš výkon byl, dá se říci na jedničku, kazí ho však laciné branky, inkasované v době kdy už je sice rozhodnuto. Není radno nic podceňovat, v soubojích kde bude rozhodovat jediná branka, by nás to mohlo mrzet, nehledě na to, že v tomto mači zůstalo spoustu našich šancí nevyužito, což je zas druhá strana mince.

Celkově vzato, můžeme být spokojeni, že jsme tyto dva zápasy zvládli a napravili si reputaci na domácím trávníku. Další kolo náš zavede na hřiště soupeře, konkrétně do Rakové, kde svedeme souboj s rezervou Příkosic, které mají svou hrací plochu pod vodou. Věřme, že budeme úspěšní i zde. Pakliže navážeme na bojovný výkon z Cheznovic, či předvedeme brankový apetit z posledních duelů a nejlépe snad obojí dohromady, nemáme se čeho obávat.

Spěváček, Čekan, Procházka, Rataj, Buchanec D. (Körner J.), Kučera, Esterka (Melichar), Paleček, Habr, Cozl (Pižga), Buchanec T.