19. 5. 2013 Čechie Příkosice B vs TJ Sokol Radnice B 2:5 (2:2)

Na světe je třetí výhra v řadě..

Jak je již pravidlem, k venkovním utkáním se scházíme v nevelkém počtu, ani tento nebyl výjimkou. Sešlo se třináct hráčů. Největší rébus řešil trenér Kalouš na pozici krajního záložníka, jelikož se mu sešli hned tři klasičtí střeďáci( po delší odmlce Kvasnička, Janata a Spurný), kraj nakonec obsadil Janata a nevedl si zle.

Soupeř se nachází ve spodních patrech tabulky, ale od úvodu bylo jasné, že nás nic snadného nečeká. A byly to právě domácí Příkosice (našli přechodný azyl v Rakové), jež se ujaly vedení. V 8. minutě podnikly výpad podél naší levé strany, zakončující hráč prošel hbitě do vápna a prostřelil Spěváčka, 1:0. Nadále jsme se nemohli dostat do hry a soupeř mohl jít dokonce do dvoubrankového trháku, předvedl obdobnou akci, jako při první brance, k našemu štěstí neúspěšně.

Byli jsme horším týmem, ale přesto se podařilo dorovnat skóre. V 33.minutě se umístěnou střelou zpoza velkého vápna blýskl Paleček, 1:1. Doufali jsme, že nás branka povzbudí, ale opak byl pravdou. Naše levá strana si opět nedala pozor, domácí hráč pronikl až do vápna, přihrál na penaltě osamocenému spoluhráči, který neměl se zakončením problém, 39. minuta 2:1. Vzhledem k naší předváděné hře, to vypadalo, že se do poločasu na nic nezmůžeme, jenže to co přišlo minutu před koncem, prakticky rozhodlo celé utkání. Cozl dostal přihrávku mezi obránce od Dana Buchance a postupoval sám na branku, příkosický stoper ho sice dokázal dostihnout, ale pomohl si nedovoleným zákrokem a jelikož to bylo v pokutovém území, obdržel červenou kartu a kopala se penalta. Z ní se spolehlivý Paleček opět nemýlil, 2:2.

Nepředváděli jsme oslnivý výkon, avšak událost z konce první části nám výrazně zjednodušila pozici. Bylo otázkou, jak se dokážeme prosadit, proti oslabenému soupeři, jelikož to někdy bývá těžší, než hrát proti jedenácti.

Nás se toto netýkalo, od úvodu se hrálo podle našich not a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. A hned první stála za to, skákavý míč ze střední vzdálenosti napálil Dan Buchanec a jeho rána zapadla přesně za záda bezmocného brankáře, 54. minuta 2:3. O minutu později jsme přidali další zásah, Cozl šel důrazně do souboje s gólmanem Příkosic, vybojoval míč a poslal ho do malého vápna, kde ho Rataj uklidil hlavičkou do sítě, 2:4. Úžasnou patnáctiminutovku završil po centru od Kvasničky hlavičkou na přední tyči Cozl, 60.minutě 2:5. Přesilovku jsme dokázali využít dokonale a poslední půl hodina se již hrála v klidném tempu, do ní neblaze vstoupil pouze ostrý faul příkosického hráče na Dana Buchance, po něm následovala žlutá karta a jelikož byla pro tohoto hříšníka již druhá, vyfasoval i červený kartónek. V 70. minutě vystřídal trenér Kalouš dva hráče, odešli Cozl s Buchancem, jejich místa zaujali Körner a Pižga. Hru jsme ovládli, ale žádné další branky již nepřišly, jelikož se neujala pěkná střela Janaty,ani obdobný pokus Palečka.

Do duelu jsme nevstoupili ideálně, ale vše se seběhlo tak, že se nám naskytla dobrá možnost přesilové hry a tu jsme bezezbytku využili. Skončil cyklus utkání proti rezervním týmům, ze kterého si na konto připisujeme 9 bodů, za tři výhry a prohru proti rozjetému Mýtu. Následuje souboj proti nedalekému Teškovu, ten má na jaře zajímavé výsledky, dá se říci, že je katem favoritů. My doufáme, že se nenecháme zaskočit a soupeře, které ho jsme porazili na podzim na jeho hřišti, udoláme i před domácím publikem.

Spěváček, D. Buchanec (70. J.Körner), Procházka, Rataj, Čekan, Kučera, Kvasnička, Spurný, Janata, Cozl (70.Pižga), Paleček