28. 4. 2013 FC Cheznovice 96 vs Sokol Radnice B 0:0 (0:0) PK: 5:6

Utkání v Cheznovicích mnoho fotbalové krásy nepobralo, ale dva body musíme brát všema deseti...

Oběma mužským manšaftům Radnic se zápasy kryly, přesto jsme dali dohromady konkurenceschopnou jedenáctku. Poprvé za nás letos nastoupil Spal a vedl si velmi dobře, neméně zdatný byl mladý Toman na kraji zálohy. S netradičními posty se popasoval Paleček i„permoník" Bušek.

Na lavičce se po dlouhé době objevil Melich a poprvé také dorostenec Meloun.

Od prvního hvizdu sudího Nováka se hrála vyrovnaná partie, s minimem šancí a poměrně velkou spoustou nepřesností. My vycházeli se zabezpečené obrany, která fungovala oproti minulým duelům spolehlivě. Směrem do ofenzivy to tak dobré nebylo. Bušek, patrně nejmenší útočník, který kdy za náš tým nastoupil, se snažil společně s Melicharem o neustálé napadání domácí obrany, ale ta se držela také statečně. Takže se první poločas obešel prakticky bez jediné větší šance na obou stranách.

Nás tento stav mohl těšit, protože sliboval určitou naději na zisk nějakého bodíku. V poločase došlo k jedné změně, kdy Tomana nahradil Pižga.

Hra obou týmu se moc nezměnila a jakoby se stále čekalo na chybu toho druhého. Domácí se jako první dostali k nebezpečnější střele, ale pro našeho gólmana to nebyl velký rébus. Postupně se mužstva začala více osmělovat, ale prakticky největším vzruchem byla akce, po které zasáhl domácí obránce rukou ve vápně, píšťalka sudího však zůstala němá. Na druhá straně se po faulu Palečka na hranici pokutového území původně měla kopat penalta, jenže díkybohu pro nás, si to hlavní na poslední chvilku rozmyslel a nařídil pouze přímý kop. Na konci střetnutí asi nikdo nemohl nic namítat proti tomu, že remíza je naprosto zasloužená a šlo se rozhodovat o bodu navíc, při penaltovém rozstřelu.

V první sérii byl úspěšný domácí hráč, naproti tomu Danovi Buchancovi střela moc nesedla, brankář jí lapil. Dále skórovali oba exekutoři na obou stranách, za nás Kučera a Paleček. Cheznovice měly pořád o branku navrch, ovšem napočtvrté byl úspěšný gólman Spěváček, který si navíc na všechny dosavadní rány sáhnul a poté, co zavěsil Rataj, se jelo jakoby od nuly. Trefil se domácí střelec i náš brankář, pokračovalo se tedy dál za stavu 4:4. Hráč Cheznovic ale nedal, a tak měl vše ve svých rukou Spal, ten bohužel zamířil do břevna. V další sérii zaskóroval jak soupeř, tak Čekan, pravda i s troškou štěstí. Rozhodující měla být až série číslo osm, kdy domácí hráč trefil tyčku a Melich naopak nezaváhal. Vyhráli jsme tedy v poměru 6:5 a připsali si dva body do tabulky přeboru. Po mizerném domácím dvojutkání to pro nás byl vítaný úspěch, navíc na horké půdě momentálně třetího týmu. Věřme, že se v dalších střetnutích bude dařit v podobném stylu. Tuto neděli přivítáme doma rezervu Mýta, jež má zatím vynikající výsledky a před námi je další těžká mise. Doufáme, že se s ní popasujeme a předvedeme doma slušný výkon.

Spěváček, Paleček, Rataj, Čekan, Buchanec Dan, Toman (46. Pižga), Spal, Spurný, Kučera, Bušek (75. Melich), Melichar (80.Meloun)